PREČO PRÁVE ANALÝZA VLASOV

Analýza prvkov z vlasov ilustruje množstvo prvkov, ktoré sú ukladané v organizme vyšetrovaného a zobrazuje, ako prebiehajú procesy minerálnej premeny. Na základe týchto hodnôt a vzájomných pomerov je možné určiť metabolický typ. Vďaka tomu je potom možné doporučiť najlepší spôsob výživy, podporovaný programom príslušnej suplementácie vitamínmi, minerálnymi látkami, antioxidantmi a inými výživovými preparátami.

 

Efektom správnej výživy by malo byť získanie  metabolickej rovnováhy. Používanie správnej individuálnej suplementácie ochraňuje organizmus pred chorobami, ktoré môžu byť indukované činiteľmi z prostredia a genetickými tendenciami. Veľký význam má správna suplementácia aj pre chorých. Použitie optimálnej suplementácie vitamínmi a mikroelementami môže podporiť farmakoterapiu a rýchlejšie tak priniesť očakávané efekty. Zároveň pomáha chrániť organizmus pred nežiadúcimi účinkami klasickej farmakoterapie. Nedostatok výživných prvkov môže byť spôsobený mnohými faktormi, okrem iného môže byť výsledkom nesprávnej výživy, podmienkami prostredia alebo patologickými stavmi. 


Analýza prvkov z vlasov a stavu vyživenosti klienta prebieha v súkromnom laboratóriu, s ktorým externe spolupracujeme. Toto Európske laboratórium sa nachádza v Poľsku a pracuje v ňom približne 10 lekárov a vedcov. Metódu, podľa ktorej zisťujú stav vyživenosti pacienta, okrem nich komerčne používa už len jedno laboratórium na svete, ktoré sa nachádza v Chicagu v USA. Táto metóda spočíva v chemickom analyzovaní vzorky vlasu klienta špeciálnym prístrojom. 

ANALÝZA PRVKOV Z VLASOV SLÚŽI NA HODNOTENIE MINERÁLNEHO STAVU ČLOVEKA PRI:

 • klinických prejavoch syndrómov spojených s poruchou vstrebávania (poruchy gastroenterologické),

 • poruchách regulácie žliaz s vnútorným vylučovaním (poruchy hormonálne),

 • poruchách neurologických,

 • poruchách dermatologických (psoriáza, vitiligo, vypadávanie vlasov...),

 • liečbe obezity,

 • ochoreniach kostí a kĺbov,

 • poruchách kardiologických,

 • otravách toxickými prvkami,

 • dlhodobej fyzickej a psychickej námahe v práci,

 • aktívnom športovaní,

 • rehabilitácii,

 • profylaxii a rekonvalescencii.                                                                                                                  

Hlavným opodstatnením analyzovania typu metabolickej premeny je skutočnosť, že všetci sa od seba líšime a premena jedla v našich organizmoch na energiu nie je výnimkou. Každý organizmus má k tomu, aby mohol správne fungovať, svoje individuálne nároky na druh prijímanej stravy a dopĺňanie výživných látok. Tragédiou dnešnej doby v tomto smere je, že médiá, ale i odborná lekárska obec, nám všetkým dávajú tie isté doporučenia a rady na vymedzené "zdravé jedlá". Pritom na niektorých ľudí môže mať bezhlavé dodržiavanie týchto doporučení veľmi nežiadúce  dôsledky.

Hlavnou úlohou tejto analýzy je preto pomôcť nám zorientovať sa v tom, čo máme v strave uprednostniť, čoho sa vyvarovať, aké vitamíny, minerálne látky, stopové prvky a v akých množstvách práve naše telo potrebuje.