PREČO UŽÍVAŤ DOPLNKY STRAVY?

Základom správneho fungovania organizmu je jeho rovnováha a harmónia. Je logické, že naše telo môže pracovať len s tým, čo sa do neho dostane. Či už je to niečo pozitívne, čo mu prospieva, alebo niečo negatívne, čo mu škodí. Látky sa do nášho tela môžu dostať tromi spôsobmi: - tým čo dýchame, -  tým čo vypijeme, - tým čo zjeme.

 

Každý si musí tieto tri body prebrať sám za seba a zhodnotiť, či je spokojný s tým, čo svojmu telu poskytuje, prípadne zistiť, kde by sa mohol zlepšiť. Na pomoc si uvedieme niekoľko faktov, ktoré jednoducho nejde poprieť, ale len ignorovať. 

Takže pekne poporiadku:
1.  Faktom dnešnej doby je, že významná časť stravy, ktorú konzumujeme, je veľmi zložito pretvorená, chemicky upravovaná a konzervovaná. To spôsobuje, že sa do nášho tela nedostávajú zo stravy také množstvá výživných látok, ako každý deň potrebujeme. Naopak, naše telo si z dnešnej stravy odnesie rôzne toxíny, umelé látky, konzervanty, pesticídy, hormóny... 

2.  Je skutočnosťou, že väčšina verejných vodární ošetruje našu "pitnú" vodu chlórom. Okrem toho sú potrubia rozvodných sietí vyrobené niekedy z olova alebo z azbestovo-cementových rúr, prípadne ich kombináciou. Ani jedno však nášmu zdraviu neprospieva. Balené vody takisto nie sú úplne optimálnym riešením.  

3. Každý, kto žije v meste alebo v  priemyselnej oblasti, vie, čo pre neho znamená, ak dva týždne dovolenkuje pri mori, alebo trebárs vo Vysokých Tatrách. To, čo dýchame, sa v týchto prípadoch nedá  porovnávať. Zo vzduchu sa jednoducho do nášho organizmu dostáva  množstvo škodlivých a toxických látok.